A Rolit társasjáték abszolút kimeríti a tökéletes családi társasjáték fogalmát, mivel éppen olyan izgalmas vele a játék egy alsó tagozatosnak, mint egy kamasznak vagy akár egy felnőttnek.
A játék szabályai pofonegyszerűek - mégis folyamatosan oda kell figyelni, hiszen a játéktábla folyamatosan változik, hiába volt már meg fejben a következő lépés, lehet, hogy az már nem lesz jó...
A játék úgy kezdődik, hogy minden játékos választ magának egy színt. Mindig úgy kell letenni a golyót a táblán lévő egyik kis lyukakba, hogy a saját színünk legyen fölfele. A cél az, hogy a játék végére minél több golyó pompázzon a játéktáblán a mi színünkben.
A játékosok felváltva helyezik le a golyókat, méghozzá bárhova, ahova csak szeretnék. Törekedni kell viszont úgy tenni a golyókat, hogy azok körbezárják az ellenfél egy vagy több golyóját, vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan. Ha ez sikerül, akkor az összes golyót, ami a mi két golyónk között található, átfordíthatjuk a saját színünkre.
Ezt követően persze az ellenfél jön és ő is feltesz egy golyót, amivel - ha ügyes volt - szintén átfordíthat golyókat a táblán és így tovább. A táblán levő golyók színe pedig ezáltal folyamatosan változik, egészen addig, amíg be nem telik a tábla és el nem fogy az utolsó üres lyuk. Az nyer, akinek a színe fordul elő a legtöbbször a táblán.
A Rolit logikai játékban az az egyik legjobb, hogy különböző korú gyerekek is tudnak játszani vele, hiszen nem kell hozzá extra tudás, csak végig nagyot ott kell lenni fejben a játék idején. Hiába találod ki ugyanis előre a következő lépést fejben, szinte biztos, hogy aki előtted lép, felborítja a terved... Ráadásul minél több a golyó a táblán, annál nagyobb területeket lehet kisajátítani, és annál nehezebb figyelni és kalkulálni, hogy melyik lyukat érdemes választani...
A játék nagyjából 15*25 percig tart, de persze attól függ, hogy ketten, hárman vagy épp négyen játszunk vele.
Tovább, a Rolit társasjátékhoz